לימודי סיעוד, מבחני אחיות

Home Page Русский ספרי לימוד בסיעוד קורסי הכנה למבחנים בסיעוד לימודי סיעוד מהבית
Video Courses
בתי ספר
לסיעוד
 מקומות עבודה לאחים/יות About
 Us
Contact
 Us

חומר הכנה למבחנים בסיעודלימודי סיעודמבחן ממין על בסיסיקורס הכנה למבחן ממשלתי להסמכה בסיעוד


 כל הפתרונות למבחני רישוי לאחים ואחיות

שאלות תרגול ממבחני רישוי במקצוע סיעוד (בחר אוסף הרצוי)

שאלות ממבחני רישוי ממשלתיים למעמד אחות מוסמכת בישראל

שאלות ממבחנים ממשלתיים בסיעוד בשפה אנגלית - Licensing RN exams in English

שאלות ממבחני מיון ללימודי הכשרה על בסיסית בסיעוד

שאלות ממבחני
מסו''ק - סינון וקליטה ללימודי הסמכה בסיעוד 

שאלות ממבחני NCLEX - מבחני רישוי לאחיות ב- USA / Canada


לרשותכם:לימודי סיעוד בישראל

לימודי סיעוד נועדו להכשיר כוח אדם מקצועי ומיומן, לטיפול באנשים שמצבם הבריאותי התדרדר והם נזקקים לטיפול סיעודי צמוד. בגלל המטלה הקשה של המטפל הסיעודי, שצריך להתמודד עם אדם שאינו מסוגל לתפקד באופן עצמאי, מקצוע זה מתאים למי שבאופיו מסוגל לסייע לזולת ולטפל במי שחסר אונים. 

היום קיים מסלול לימודי סיעוד לתואר ראשון, שבוגריו משתלבים במערכת הבריאות. הצורך באחיות ובאחים מוסמכים ומקצועיים נובע לא רק מהגידול באוכלוסייה מזדקנת שזקוקה לעזרה, אלא בעיקר מהדרישה לכוח אדם מקצועי ומיומן שיוכל להתמודד עם המהפכה הטכנולוגית שמתרחשת בשנים האחרונות במוסדות הרפואיים השונים, שכוללת התפתחות מהירה של מכשור רפואי מתוחכם.

כפי שצויין לעיל, לימודי סיעוד נועדו להכשיר עובדים סיעודיים לסייע למשפחות שמתמודדות עם בן משפחה סיעודי. מטפל סיעודי אמור לטפל בחולה סיעודי באופן שוטף, לסייע לו לבצע פעולות בסיסיות יומיומיות, לדאוג לניקיונו הפיזי ולשמש ככתף תומכת ואוזן קשבת למצוקות המטופל ובני משפחתו.

מוסדות ההכשרה לעובדי סיעוד מקיימים שלושה מסלולי לימוד עיקריים:

  • המסלול האקדמאי – במסלול זה לומדים הסטודנטים במשך ארבע שנים לימודי סיעוד שבסיומם הבוגרים מקבלים תואר ראשון בסיעוד ותעודה של אחות או אח מוסמך.
  • מסלול השלמה לבעלי תעודת אחות או אח מוסמך – במסלול זה לומדים הסטודנטים במשך שנתיים. בסיומם מקבלים הבוגרים תואר ראשון בסיעוד.
  • תעודת אחות או אח מוסמך – מסלול זה נמשך שלוש שנים ומיועד לבעלי תעודת אח מעשי, לאחות או אח שמבקשים לשדרג את השכלתם לתואר אח מוסמך, ולאקדמאים שמעוניינים בהסבה לאח מוסמך.
  • מסלול מיוחד לתואר ראשון שמיועד לחובשים צבאיים שסיימו את שירותם הצבאי.

משום היותם נושקים ללימודי רפואה, נחשבים לימודי סיעוד לתואר ראשון למסלול לימודים קשה. הסטודנטים נדרשים להשקעה רצינית במשך שנות הלימוד, כאשר תכנית הלימודים מורכבת מנושאים כגון אנטומיה, פיזיולוגיה, גנטיקה, פסיכולוגיה, סטטיסטיקה, כימיה, ביוכימיה, מיקרוביולוגיה ועוד. לימודים אקדמאיים במסלול סיעוד מאפשרים לסטודנט להמשיך וללמוד לתואר שני ואפילו שלישי.

משרד הבריאות מיחס חשיבות רבה לנושא של הכשרת עובדי סיעוד. לכן, נדרש כל סטודנט בכל אחד ממסלולי הלימוד, לעמוד בבחינות רישוי שמתקיימות פעמיים בשנה. בסיום הבחינות מקבלים הסטודנטים תעודה רשמית מטעם משרד הבריאות. בנוסף לכך, מכללות שונות מקיימות מגוון של לימודי העשרה, לימודי השלמה ושדרוג של אחים מעשיים למוסמכים ומסלול מיוחד שמיועד לאחיות שהן עולות חדשות.

אפשרויות התעסוקה של בוגרי מסלול בסיעוד הם מגוונים ונציין כמה מהם: חלק מהבוגרים משתלבים בעבודה בבתי חולים, כולל בחדר המיון; בקופות החולים השונות ובמרפאות פרטיות. חלקם האחר של הבוגרים מטפל בקשישים סיעודיים בביתם.

העלייה בתוחלת החיים והטכנולוגיה שמאריכה את חיי החולה הקשיש, משפיעות מן הסתם גם על הצפיפות ההולכת וגוברת בבתי החולים. אלה אינם מסוגלים להעניק טיפול נאות לקשישים הסיעודיים, ומעדיפים שהחולה יאושפז בביתו. מגמה זו פותחת אפשרויות תעסוקה לרבים מבוגרי לימודי סיעוד ומאפשרת גם לצמצם את העסקתם של העובדים הזרים.
מכללת רוברס


Home Page
Русский
מי אנחנו
שאלות ממבחנים ממשלתיים בסיעוד 
הכנה למבחנים ממשלתיים בסיעוד
מכללה וורטואלית
Video Courses
ספרי הכנה למבחני רישוי בסיעוד
חומרי לימוד לסטודנטים
קורס הכנה למבחן ממשלתי להסמכה בסיעוד
קורס הכנה למבחן ממיין על בסיסי בסיעוד
קורס הכנה למבחן מסו''ק  
בתי ספר לסיעוד
מקומות עבודה בסיעוד בארץ
מידע על עבודה בסיעוד בחו''ל
Forums
Privacy PolicyTags: לימודי סיעוד, לימודי אחיות, חומרי לימוד לאחיות, חומרי לימוד בסיעוד, ספרי לימוד בסיעוד, ספרי לימוד לאחיות, מבחני אחיות, הכנה למבחנים ממשלתיים לאחיות, הכנה למבחנים בסיעוד, הכנה למבחני רישוי בסיעוד, תוכניות לימוד בסיעוד, מקומות עבודה בסיעוד, מקצוע סיעוד, הכשרה על בסיסית בסיעוד, מבחני הכשרה על בסיסית לאחיות, קורס על בסיסי  בסיעוד, חומר לימוד להכשרה על בסיסית לאחיות, בתי ספר לסיעוד, ספרים בסיעוד, חומרי הכנה למבחנים בסיעוד ורפואה, שאלות ממבחנים בסיעוד, שאלות ממבחני אחיות, מבחנים בסיעוד, מבחני אחיות. מבחן מסו''ק, הכנה למבחן מסו''ק, שאלות ממבחן מסו''ק, קורס הכנה למבחן מסו''ק, קורס הכנה למבחן על בסיסי בסיעוד, לימודי הכשרה על בסיסית בסיעוד, קורסים לאחיות, בחינות סיעוד, שאלות לאחות

Web Statistics